DÜNYANIN EN ZEKİ ÇOCUĞU

Dünyanın en zengin adamı ünvanlı Microsoft'un sahibi Bill Gates dahi çocuğu kaptı. 298 IQ'suyla dünyanın en zeki çocuğu olan 12 yasındaki Justın artık Microsoft elemanı. Birçok iş adamının peşinden koştuğu dahi çocuk aylık 15.000 $ maaşla Microsoft'ta çalışmaya ikna eden Gates'in keyfine diyecek yok...

2 YAŞINDA KEMAN ÇALIYORDU

1993 yılında New York'ta dünyaya gelen Justın 2 yaşında keman çalmayı öğrendi. 1 yıl sonrada usta bir satranççı oldu. 7 sine bastığında ilkokulu, 9'unda Lise'yi bitirdi ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Stanford'a başladı. Ardından Rochester üniversitesini bitiren dahi çocuk o günlerde tüm dünyanın ilgi odağı olmuştu.


1800 Soruyu Doğru Yanıtladı

İşte bu bilginin sonucu ve aile içi yaşanan problemler Justın'ı bunalıma sokmadı , klinikte 3 ay tedavi gören Justın hala dünyanın en zeki çocuğu olarak gösteriliyor. 3 ünlü profesör'ün hazırladığı 1800 soruluk bir sınavda %100 basarı elde eden Justın "çok zor dönemler geçirdim. Bu benim daha da zeki olmamı sağladı. Çünkü önceden bilmediğim bir soru beni kızdırıyordu. Şimdi ise, sakin bir şekilde öğreniyorum, Microsoft'ta işe başlamak heyecanlı olacak, birçok projem hazır, bu yaşta iş hayatına atılmak benim için önemliydi" dedi.

www.enderuncocukuniversitesi.com adresinde yer alan içerik ve görseller Enderun Çocuk Üniversitesi
tarafından sağlanmıştır. İzinsiz kullanılamaz, başka medya ve mecralara iktibas edilemez.

Enderun Çocuk Üniversitesi | Copyright © 2011 Her hakkı saklıdır.